A regisztrációval és a belépéssel kapcsolatban a kiírást kérlek alaposan olvassátok el.
A felmerült kérdések esetén szívesen segítünk:

Email: polihisztor@tablajatekok.hu
Telefon (Péter): +36304459680

Versenykiírás

A verseny célja: a Bán Jenő Emlékverseny, 4Évszak, Szimultán Kupa versenysorozatok “átmeneti” folytatása az online térben.

Rendező: Logikusak(k) Oktatási Kulturális és Sport Közhasznú Egyesület, Szimultán Sakkegyesület, Polychess.hu, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Sakkszövetség, Zrínyi Ilona STSE Szombathely, Haladás VSE

A verseny helyszíne: chess.com sakkszerver
Szervezők: Schäffer Mónika (FB Sakkszülők csoport, polychess.hu), Terbe Zsuzsanna FIDE-mester (polychess.hu), Jeszenszky József
Versenybíró: Szabó Zsolt FA, info: 70/380 6882, info@hunsakk.hu
Résztvevők: a chess.com sakkszerveren regisztrált, “Maróczy 150” klubtag játékosok.

Patrónus: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Sakkszövetség
Részvétel: 1800 chess.com értékszám feletti játékosok.
Lebonyolítás: 7 fordulós, svájci rendszerű verseny, 5 min+3 sec játékidővel.
Kategóriák: legjobb U10-U12-U15-U20, S60, hölgy játékos
Díjazás: érem, oklevél, tárgyjutalmak, és a legjobb B-A-Z megyei sakkozó

C-csoport – U1500

Patrónus: Polychess.hu
Részvétel: 1500 chess.com értékszám alatti játékosok.
Díjazás: érem, oklevél, tárgyjutalmak

B-csoport – U2000

Patrónus: Logikusak(k)Egyesület, Jeszenszky József
Részvétel: 1400-2000 chess.com értékszámmal rendelkező játékosok.
Díjazás: érem, oklevél,
tárgyjutalmak

D-csoport – U1000

Patrónus: Zrínyi Ilona STSE Szombathely, Haladás VSE
Részvétel: 1000 chess.com értékszám alatti játékosok.
Kategóriák: legjobb U8-U10-U15-U20, S60 és hölgy játékos.

Egyéb tudnivalók

• a nevezésnek tartalmazni kell: név, chess.com név, születési év, FIDE-azonosító (ha van), egyesület,
    lakhely. A ranglistákon szereplő adatok: név, chess.com, kategória, egyesület vagy lakhely.
  • a versenysorozatra regisztrálni az első három forduló alatt lehet. A 3. forduló után, a nem regisztrált játékosok törlésre kerülnek a “Maróczy 150” klubból. A versenyeken a “chess.com név váltása” nem engedélyezett!
  • a versenyeken a MSSZ Online Etikai Kódexe és Fegyelmi Szabályzata érvényes.
  • GPX-pontverseny: A GPX-versenysorozat 8 versenyből áll, a végeredményt a “5 legtöbb pontot szerzett verseny” pontjainak összege határozza meg. Összetett pontegyenlőség esetén a magasabb szerzett pont dönt.

GPX-pontozás

• csoportonként az első 50 helyezett játékos 250-220-200-185 … 3-2-1 pontot kap. Összetett pontegyenlőség esetén a magasabb szerzett pont dönt.
  • Pontot csak az a játékos kap, “sorszámos” helyen végzett és szerez pontot. A verseny létszámát a legalább két játszmát lejátszott játékosok száma határozza meg. A “kidobott” játékosok az addig szerzett pontjaikkal “besorolásra” kerülnek a végeredménybe.

Chess.com

• A versenyekre 1 órával a kezdés előtt lehet regisztrálni, 30 db lejátszott értékszámos villám (3-10 perces) játszma megléte szükséges.
  • A fordulók 10 másodperccel az előző forduló befejezése után kezdődik.
  • Előfizetéssel nem rendelkező játékosok egyszerre csak 1 versenyre regisztrálhatnak.

A versenykiírás megváltoztatásának jogát a verseny kezdetéig fenntartjuk!